Nadpřirozený světKdo nevěří,nevidí

Druhy víl a o nich (+ obrázky)

Publikováno 04.05.2015 v 11:04 v kategorii Víly, přečteno: 1280x

Horské víly-
jsou velmi krásné. Oblékají se do jinovatky a modrých a růžových stínů. Bydlí vysoko v horách, kam se nikdo nedostane. Horské víly osévají horská úbočí květinami, hrají si s kamzíky, zastavují laviny a dohlížejí na pastýře a jejich stáda.
zimniv


Větrné víly ( víly vzduchu)-
se starají o to, aby byl vítr. Jsou trochu plaché a lidé je příliš nezajímají. Mají schopnost splynout s větrem, podobně jako u mořských víl i tyto víly, kdyby se Vám podařilo je někde zahlídnout, se budou zdát jakoby průhledné. Je těžké je někde najít, protože nemají příbytky nebo něco podobného. Odpočinou si na místě kam spolu s větrem zavanou. Pokud je bezvětří tyto víly svým jemným dechem se snaží rozfoukat i ty malé vánky. Jsou to víly, dalo by se říci doplňkové, protože vlastně skoro vůbec nepracují. Tyto víly je těžké spatřit. Lítají si po obloze a vytvářejí vítr. Mnoho těchto víl je však k nalezení kolem moří a oceánů, kde vytvářejí přiznivé větry pro námořníky. Pokud jsou však rozzlobeny, dokážou být kruté a vyvolat větrné orkány. Tyto víly bývají oblečeny v lehkých šatech, které jsou buď šedé, bílé a nebo nebesky modré. Na rukou jim povlávají lehké šátky. Vlasy nosí divoce rozpuštěné, které nechávají vlát ve větru. Větrné víly si rády pohrávají s větrem na podzim.

79a2cf8e5d_13930618_o2.jpg


Motýlí víly-
nemají žádnou konkrétní práci.Létají a žijí s motýli a starají se o to, aby mělipotravu a nikdo jim neškodil. Jsou to bezstarostné víly, které lidi příliš nevyhledávají, a proto o nich tolik nevíme. Motýlí víly mají většinou motýlí křídla, i když existují takové, které křídla nemají. Tyto víly jsou velice křehké a lehké, ale těm kdo by ublížil jim nebo motýlům, radím aby se nad sebou pořádně zamysleli a vílám se omluvily, můžete i přidat nějaký ten drahý kámen. Mají schopnost se proměnit v motýla. Většinou nemají místo, kde by trvale bydlely, prostě přelétají krajem a kam dolétnou podle nálady se třeba na krátký odpočine zastaví. Jinak jsou spíše oddané motýlům a proto u nich velká přátelství nevznikají. Motýlí víly jsou lehkovážné, hravé, veselé a nevyhledávají přílišnou společnost s ostatními vílami. Nejraději jsou s motýli o které se starají. Živí se stejně jako motýli nektarem, mají velká motýlí křídla, která jsou všelijak zbarvená. Jsou však i takové motýlí víly, které křídla nemají. Líhnou se stejně jako motýli z kukel. Rády si jen tak poletují nad loukami a kladou vajíčka. Jsou i druhy motýlích víl, které rády škodí, ničí rostliny a schválně provokují ostatní mírné víly.
dd6f5f6d57_1999873_o2.jpg


Květinové víly-
jsou krásné, křehké a jemné. Přesně jako květinky. Tyto víly se starají o květiny a podobné rostliny. Bydlí v květech nkomunikují s lidmi. Zjevují se jen lidem s čistým srdcem. Mají schopnost vzít na sebe podobu nějaké květiny. Mohou mít křídla, ale nemusí. Květinové víly jsou velmi hravé a veselé. Velice rády se starají o rostliny a květinky jsou jim za to vděčné. Květinové víly milují veselé a pestré barvy. Pokud nechcete květinové víly naštvat, neničte zbytečně rostliny, dávejte pozor kam v přírodě šlapete a nechovejte se hlučně nebo jako slon v porcelánu! Jako skoro každé víly zbožňují drahé kameny. "Květinové víly" je příliš velký pojem, ve skutečnosti se pak ještě dělí na víly, podle toho o jaké květiny se nejčastěji starají, např. fialkové víly nebo liliové víly.ebo ve velkých květinovích palácích. Květinové víly, se starají o všechny druhy květin. Dohlížejí na to, aby byly květiny svěží, krásné, kvetly a rychle rostly, měly dostatečnou vláhu a aby jim neškodili škůdci. Nejhorší období pro květinové víly a některé květiny samotné jsou období sucha. V tomto období nemohou víly zajistit svým rostlinkám dostatečnou vláhu a proto květiny usychají. V období jara pomáhají tyto víly jarněnkám probouzet květiny a stromy k životu. Pečlivě se starají o poupata. Na podzim se starají spolu s podzimkami o to, aby byly rostliny řádně připraveny na zimu. Přes zimu tyto víly spí až do jara. Pokud se nestihnout ukrýt před zimním mrazem - umrznou.
forget-me-not-rachel-anderson-fairy-and-
Jarní víly-
jsou nejmilejší ze všech víl ročních období. Je trochu podobná letní víle, má zelené nebo modré oči, jemné růžové rty a jemně opálenou pleť. Vlasy jsou blond nebo zrzavé. Jarní víly si oblíbily jemné šperky ze stébel trávy a květin, často se objevuje s věnečkem s květin na hlavě. Jarní víly jsou hravé a veselé. Starají se jak jinak o jarní přírodu, probouzejí rostliny a zvířata ze zimního spánku. Na začátku léta pomáhají letním vílám a zůstávají až do poloviny června. Ze všech víl ročních období jsou nejpracovitější, jak jinak milují drahé kameny. Jarní víly se probouzejí s prvním jarním dnem. Přes zimu, kdy většinou spí nabírají novou energii, aby mohli přírodu a zvířata probudit se zimního spánku a na čas nad ní převzít vládu. Jsou to jemná stvoření s plavými nebo lehce zrzavými vlasy. Oči mají většinou modré nebo zelené jako mech. Jejich pleť je lehce narůžovělá. Víly rády nosí krátké zelené šatečky, věnečky z prvních jarních květin na hlavách a různé šperky, které si vyrobí ze stébel trávy a květů. Občas si vlasy ozdobí i perlami. Často tančí a skotačí na loukách, zpívají si veselé písničky a šíří vílí prášek, kterým zdobí jarní krajinu. Jarní víly zůstávají do poloviny června a při prvním letním dni na jejich místo nastupují letní víly.
47cc17392d_97215423_o2.pngtfrt
Letní víly-
bývají velice milé a bezstarostné, ale existují i některé povrchní víly. Starají se o letní přírodu. Na konci léta připravují přírodu na podzim a chystají práci pro podzimní víly. Většinou jsou to blondýnky s opálenou pletí. Mají mandlové oči v jemně pomněnkové, tyrkysové nebo zelené barvy. Nemají rády těžké, dlouhé a složité oblečení a tak chodí v šatech z materiálu ještě jemnějšího než hedvábí nebo nahé. Některé mají křídla některé ne. Jako všechny víly milují drahé kameny a tak jestli jim chcete udělat radost, určitě je potěšíte nějakým kamenem. Ale pozor! Dávejte nadpřirozeným bytostem dárky jen s dobrým úmyslem, zlo které chcete způsobit se Vám vrátí a ve větší míře. Letní víly přebírají vládu nad přírodou s prvním letním dnem, kdy úspěšně pokračují v práci jarních víl. Jsou to sličná stvoření, někdy jsou však poněkud sobecká a povrchní. Letní víly jsou vzhledově podobné jarním vílám. Mají plavé až zlaté vlasy, jsou ale i výjimky, které mají hnědé vlasy. Oči mají světlé - modré, zelenkavé a nebo našedlé. Jejich pleť je opálená od letního slunce. Jejich šaty jsou lehoučké, hedvábné se závoji a bohatě ozdobené slunečními paprsky, letním kvítím a perličkami. Jsou ale i takové, které pro větší pohodlí nenosí šaty vůbec. Letní víly v září připravují přírodu na příchod podzimu a někdy uprostřed tohoto měsíce, kdy pomalu přichází podzim se letní víly sejdou s jarními a slaví spolu příchod podzimu a zimy.
lucniiiiii.jpg


Podzimní víly-

jsou velmi moudré, spíše vážné. Některé žijí samotářsky. Starají se o podzimní přírodu a hlídají stromy, aby shodily všechno listí a aby se všechno uložilo k zimnímu spánku. Mají hnědé nebo tmavě zelené oči. Rudé rty a hnědé nebo černé vlasy. Narozdíl od jarních nebo letních víl nosí teplejší a delší oblečení, na začátku podzimu však chodí oblékané podobně. Můžeme je vidět od září až po první sněhovou vločku. I přesto, že připravují přírodu na zimu, jsou to hravá stvoření. Dokážou však být i vážné a nevyzpytatelné. Jejich nálada se mění jako barva podzimního listí. Starají se o to, aby byla příroda řádně připravena na zimu a listnaté stromy shodily všechno listí, které potom podzimky zbarvují do těch nejpestřejších tónů. Vzhledově se naprosto liší od jarních a letních víl. Tyto víly mají tmavé husté vlasy. Převážně jsou hnědé, zrzavé a černé barvy. Oči mají čokoládově hnědé, rty červené a pleť jemně snědou nebo jen lehce narůžovělou. Na hlavách nosí věnce z barevného listí, které zdobí bobulemi a malými větvičkami ze stromů. Jejich šaty jsou teplejší než nosí jarní a letní víly. Často jsou červené, hnědé a nebo zelené.
Woodland_Fae__Color__by_kedralynn.jpg

Zimní víly-

jsou samotářské, trochu arogantní a někdy i chladné. Hlídají zimní klid a starají se o přírodu v zimě. Na konci zimy připravují práci pro jarní víly. Potkat ji o samotě nemusí být příjemný zážitek i když existují výjimky. Mají též rády kameny. Mají šedé nebo modré oči, červené rty, bledou pleť a bílé nebo hodně světlé vlasy. Chodí v dlouhých, teplých šatech. Na kterých je občas kožešina. Samozřejmě kvůli ní nikoho nezabíjejí, ale zvířata sama jim nabízejí přebytečnou srst. Koncem zimy však mění své teplé šaty za jemné košilky z mrazu. Chladné, arogantní, panovačné a občas i kruté. Takové dokážou být zimní víly. Starají se o zimní přírodu, kterou pokrývají sněhovými vločkami. Potkají-li někoho, kdo proklíná zimu, postarají se o to, aby dotyčný v danou chvíli trpěl. Přivolá zimní bouři a mráz. Po celou dobu své vlády prochází ledovou krajinou a tančí mezi padajícími vločkami.

Tyto víly mají černé, bílé až stříbřité vlasy do kterých si zaplétají sněhové vločky, hluboké modré nebo šedé oči a bílou pleť. Jejich šaty jsou bílé, teplé, zdobené a občas nosí i kožešiny. Koncem zimy, kdy sníh roztává a nastává čas jara, sundají kožešiny a tančí pouze v lehkých šatech.
1a9a2f6f1a_68478306_o2.jpg


Houbové víly-
jsou všelijaké. Od světlovlasých dlouhovlásek až po černovlásky s krátkými vlásky. Oči mají převážně tmavé, ale jsou i výjimky s modrýma či zelenýma očima. Většinou jsou zbarveny jako druh houby o kterou se starají a pečují o ní. Některé víly nosí i šaty podobné houbám, pokrývají se lístky z keřů, do vlasů si vplétají lesní ovoce a větvičky nebo si jen ušijí šatečky z kousků látek. V lesích je nejčastěji uvidíte v době, kdy rostou houby, v období kdy nerostou jsou většinou schované v mechu, či starých dutých stromech a tam spí. Pokud víla o svou houbu přijde hledá si automaticky novou nebo rovnou nový druh.
v_ly_ze_star__fotografie_ne_ekly_sv__pos


Divoženky-
jsou ženské bytosti žijící ve volné přírodě, v lese, na lukách, u rybníka apod. Jsou to příbuzné Rusalek, Bludiček a podobných strašidel. Mohou mít různou charismu, od krásných dívek až po odporné babice. Divoženky strašně rády tancují, proto se každou osobu mužského pohlaví snaží zlákat k tanci. Jejich taneční rej trvá až do úplného vyčerpání postavy, která se v mdlobách zhroutí k zemi. Zlé divoženky mohou postavy utancovat až k smrti.
cast_04.jpg


Víly smrti-
už podle názvu jsme asi zjistili, že tyto víly nebudou přinášet nic dobrého, tyto víly jsou víly přinášející smrt. Žijí převážně na pustých místech, jejich vlasy jsou temně černé stejně jako jejich oči, pleť mají popelavě šedou a nebo jen čistě bílou. Jejich šaty jsou jen ubohé cáry látek, křídla mají třpytivá a potrhaná. Nejraději se procházejí při měsíčním svitu
tfrt


.Vodní víly-
Vodní víly jsou k nalezení v řekách, rybnících, potocích, jezerech a vodních tůních. Pečlivě se starají o průzračnost vody, její čistotu a chlad. Nejraději mají horské prameny u kterých často pobývají a žijí. Když se rozzuří, začne voda divoce čeřit. Stejně jako se starají o vodu, pečují i o vodní živočichy. Vodní víly jsou velmi křehké a krásné bytosti.

ondrej-sobek-vodni-vila-51da95189cb25_65

Komentáře

Celkem 7 komentářů

 • Míca 19.08.2015 v 20:20 Většina lidí miluje anděly. Až 80% z nás věří, že skutečně existují. Naproti tomu je mnohem méně těch, kdo považují víly za bytosti z tohoto světa. Bereme je jen jako postavičky z vymyšlených příběhů a pohádek. Jsou i tací, kteří víly pokládají za symboly temných okultních rituálů. Ani křesťanské komunity někdy nechápou, že víly jsou Božími tvory z andělské říše, tvory pečujícími o rostliny, zvířata a Zemi jako celek. Někteří lidé vílám nedůvěřují a mají je za zlomyslné příšerky, jež nám schovávají důležité věci a jinak škodí. Ve skutečnosti jsou tu víly proto, aby zlepšily a povznesly životy všech tvorů, včetně nás lidí. Víly ani andělé nestojí o zbožňování, veškerou slávu s radostí přenechávají Stvořiteli.

  Každý inkarnovaný paprsek žije na určité úrovni astrálního světa. Člověk se pohybuje v rovině nejhustší energie a dále následují duchovněji naladěné rostliny a zvířata. Víly a ostatní elementálové žijí nad zvířaty a rostlinami, jsou napůl inkarnovaní a napůl existují ve světě duchů. Nad královstvím víl žijí duchové těch, které jsme milovali, spolu s nanebevzatými mistry. Na samém vrcholku se pak nachází království andělů. Ze všech bytostí, které nám na zemi pomáhají, mají nejméně hutnou energii.

  Víly nejsou žádná fiktivní stvoření ze světa pohádek, ale mocní a milující strážní andělé přírody vyslaní Bohem, aby pečovali o zdraví a bezpečnost zvířat, rostlin a Matky Země. Pomáhají tak i nám, lidem, a usměrňují nás. Vnášejí do našich životů kouzlo, hravost a romantiku.
  Víly jsou vysoce "jasnozřivé", vnímavé k myšlenkám a citům ostatních. Díky své citlivosti dokážou vstřebat bolest rostlin, stromů i zvířat. Jsou strážnými anděly přírody a nedojdou spokojenosti, dokud nesplní svůj úkol. K tomu ale potřebují nás. Chtějí, abychom spolu s nimi chránili planetu. Nejlepší způsob, jak poznat víly, je pečovat o naši zemi. Jdete-li na procházku, vezměte s sebou pytel a sbírejte cestou odpadky. Snažte se třídit a vyplachovat plechovky a lahve, dříve než je vyhodíte do příslušných kontejnerů. Snažte se kupovat a jíst především biopotraviny - nepodporujte užívání pesticidů, které ničí životní prostředí a mohou víly otrávit. (Jen si představte, jak se asi zatváří víla po vdechnutí repelentu!)

  Pokud ve víly nevěříme, je jejich existence ohrožena. Kdykoli utrhneme divokou rostlinu nebo porazíme strom, ničíme jejich domovy. Dusíme je jedovatými pesticidy a čistícími prostředky. Na rozdíl od andělů mají víly lehounké fyzické tělo. Je velmi křehké, ale má mnoho stejných potřeb jako naše lidská těla. Je nutné varovat víly předtím, než vstoupíme na trávník, utrhneme květinu nebo začneme sekat trávu. Varování je projevem ohleduplnosti k vílám, má zabránit jejich poranění a šoku. I když jsou jejich těla duchovní podstaty, hmotné zásahy jim mohou ublížit. Chceme-li s vílami jednat s láskou a úctou, je naší povinností varovat je, ať už potichu nebo nahlas. Také než začneme sekat trávu, je důležité víly varovat.

  Je velmi krásné být mezi vílami. Jen samotná jejich přítomnost nás může naplnit pohodou, bezstarostností, hravostí a štěstím. S jejich přispěním lépe porozumíme svému srdci. Víly jsou totiž nadané léčitelky schopné odpomoci nám od strachu a smutku. Proto choďte na procházky do přírody - právě tam je najdete, ať už je to les, louka, řeka nebo zahrada. Uvědomte si však, že víly upřednostňují přírodní prostředí, to znamená že jim je lépe např. v divoké přírodě než v uměle upravené zahradě.


 • Anonymní 31.10.2015 v 16:31 Jsou i víly energie:-)


 • ✿Terez✿ 02.11.2015 v 15:38 Dobře, díky. Později je sem přidám. :)


 • Katie 04.09.2016 v 16:42 A jak se mam stat letni vilou ???


 • ✿Terez✿ 04.09.2016 v 19:13 Najdeš v rubrice "víly".


 • Anonymní 13.02.2017 v 14:52 Existuje i víla lásky?
  Jestli jo dala bys jí sem prosím


 • kármin 19.08.2017 v 11:17 anonymní ano existuje víla lásky.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?obrazky a citaty
Fantazie obrázky a citáty
obrazky a animace
Fantazie Obrázky a Animace pro Facebook