Nadpřirozený světKdo nevěří,nevidí

Jak ovládat oheň

Publikováno 18.06.2015 v 16:57 v kategorii Živly, přečteno: 394x

Na cvičení práce s ohněm je nejlepší živý plamen, úplně ideální je svíčka. Jako na každé z těchto cvičení si najděte klidné místo kde vás nebude nějakou dobu nikdo rušit. Pokud budete pracovat s ohněm, dejte si pozor na otevřené okno a jakýkoli jiný zdroj průvanu, zbytečně by vás rozptyloval a ovlivňoval by oheň místo vás. Stejně tak se nesnažte pomáhat si dýcháním a foukáním, sice hned uvidíte výsledek, ale s dechem umí pracovat každý z nás a vy se přece chcete soustředit na mysl.

Zapalte tedy svíčku a posaďte se na nějakou rozumnou vzdálenost od ní, abyste na ni sice dobře viděli a měli ji v dosahu, ale aby její plamen nekomíhal vaším dechem. Dívejte se na plamen a nejprve jen pozorujte, jak hoří. Obdivujte jej, pozorujte jeho krásu a sílu, vnímejte to nádherné teplo a světlo, které se z něj šíří. Už tyto myšlenky jsou energie, vyslaná k plameni a veškerý obdiv a soustředění už mu samo o sobě dodává sílu k hoření. Možná už po těhle myšlenkách uvidíte, jak plamen zesílil a hoří jasněji nebo se dokonce zvětšil, to je přesně ono.Pokračujte dál a stejně jako v předchozím cvičení (viz minulý článek) nechte do sebe proudit energii z Vesmíru. Naveďte ji opět do dlaní a namiřte je směrem k plameni, v duchu si vizualizujte, jak k němu proudí energie z vašich dlaní a předávejte mu vůli, aby se rozhořel.Při každém cvičení s živlem se nejprve naučte, jak mu energii předat, lépe se s ním tak sžijete a protože vše, co vydáváte se k vám dříve nebo později vrátí, i energie, kterou dáte živlu, vám tentýž živel oplatí.Dávejte tedy plameni energii, která vámi prochází a sledujte, jak díky její síle roste a mohutní. Sledujte, jak při každém přiblížení vašich dlaní k ohni plamen vzroste a když ruce oddálíte, zase se zmenší. Jakmile oheň začne reagovat na přibližování a oddalování vašich dlaní, zvládli jste první část práce s ním.

Komentáře

Celkem 4 komentáře

 • tlama 29.02.2016 v 19:40 A co 2.
  *****??????????????????????????


 • tlama 29.02.2016 v 19:51 Sedněte si ke stolu a před sebe si dejte zapálenou svíčku.Chvíly zhluboka dýchejte a pak se soustřeďte jen na zapálenou svíčku.Až se na svíčku soustředíte a pokuste se plamínek myslí ovládat, třeba ho prodloužit, zkrátit, aby se zohnul doleva nebo doprava.Po delší době co to zkoušíte, by se vám mohlo povést plamínek zlomit

  2.

  Před sebe si dejte zapálenou svíčku a začněte zhluboka dýchat ( ne abyste ji tím sfoukli ) a pak se myslí snažte svíčku uhasit...

  3.

  Zase si sedněte, ale tentokrát bude svíčka nezapálená.Zase se musíte rozdýchat a pak se soustředit na svíčku.Představte si, že svíčka doutná a pak se rozhoří, lepší je si i v mysli představit její charismatický pach.

  4.

  Pokud někdo zvládne toto je tu další varianta pyrokineze a to, že vytvoříte ohnivou kouli ve svých dlaních.
  Postup:
  Soustřeďte se na vzrůstající teplo v prostoru mezi dlaněmi. Upněte k tomu svou mysl. Vzniká koule, ohnivá jako slunce. Cítíte její teplo, ale to vás nikterak nepálí.
  Ohnivou kouli se můžete také naučit házet a tím zapálit to na co jste kouli hodili. proto se také této schopnosti říká pyrokineze(pyro-oheň, kineze-mysl). Vytvoříte oheň a kineticky tento oheň vystřelíte na určité místo. Vytvořit kouli můžete i v jedné dlani, ale koule z jedné dlaně je podstatně menší, účinek při vrhnutí se však nemění.


 • Meta 06.03.2018 v 11:58 Jak se to naucit


 • Nechci jsem psát jméno 22.04.2018 v 11:56 Já nevím jak se to ovládá tou myslí


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?obrazky a citaty
Fantazie obrázky a citáty
obrazky a animace
Fantazie Obrázky a Animace pro Facebook