Nadpřirozený světKdo nevěří,nevidí

Jak ovládat zemi

Publikováno 18.06.2015 v 17:04 v kategorii Živly, přečteno: 434x

Země je ze všech čtyř živlů nejméně dynamická a proto se s ní nejhůře vyměňuje energie. U zemského živlu je tento proces pomalý a dlouhodobější, zato síla, která se z něj dá získat je mnohem větší než u živlů ostatních. Tato síla ale lze využít dynamicky jen ztěží, většinou se uvolňuje postupně a trochu jiným způsobem.
Chcete-li pracovat se zemí, musíte se s ní samozřejmě spojit - ale zatímco oheň, vzduch i vodu můžeme uvést do pohybu a pomocí něj čerpat energii, země i při práci zůstává statická, nehybná. Pro práci je nejlepší si vybrat klidné místo, kde je tráva či hlína, může to být les, park, trávník na zahrádce, v případě nouze o taková místa lze použít i květináč s hlínou, ale nejlepší je samozřejmě přímé spojení s planetou Zemí jako takovou.Můžete se položit nebo posadit a položte ruce na zem, energie země se vám bude lépe vnímat se zavřenýma očima. Prociťte zemi a nějakou dobu se věnujte její nádheře a síle. Vnímejte měkkost hlíny, hebkost trávy, teplo země vyhřáté od slunce, dýchejte její vůni nejen nosem, ale každým pórem těla.Už toto je myšlenka vyslaná k zemi, konstruktivní energie, která jí dodává sílu. Postupně si vizualizujte proud energie z Vesmíru a převádějte si energii do dlaní a přímo z nich ji nechte prýštit do země. Na rozdíl od ostatních živlů vám země neodpoví hned. Její reakce může trvat měsíce a je třeba se tomuto tréninku věnovat co nejčastěji, nejlépe každý den nebo aspoň několikrát týdně. Ideální pro toto cvičení je vlastní zahrádka a začátek jara. Provádějte toto cvičení tam, kde jste vysadili nové rostliny nebo zaseli semínka trávy. Pozorujte, jak postupem času rostou nové rostlinky a je jich více, než loni, více než kdy předtím. Mladé, silné a překrásné rostliny, které sílí díky vaší práci se zemí.Podobně můžete pracovat i v lese, kde se začnou kolem místa vaší energetické výměny se zemí objevovat další a další květiny či houby, které tam předtím nerostly, uschlé stromy v blízkosti se začnou zase zelenat a tak dále. S květináčem můžete provádět totéž, ale raději ho vezměte do blízkosti země samotné, jen hlína v něm obsahuje málo síly, protože moc živlu země je hlavně v jeho velikosti. Takto můžete oživovat rostlinky, pomáhat jim, aby byly silnější a zdravější.

Komentáře

Celkem 3 komentáře

 • ✿Terez✿ 09.09.2016 v 14:20 Tohle sem viděla už na hodně blozích a zdá se že lidi takový reklamy zrovna nemusí. Vždyť existuje spousta způsobů jak si udělat reklamu aniž by mi takhle zbytečně lagoval články. Je mi jasný že někdo třeba neni schopný se zviditelnit jinak, ale tolikrát, už je to dost otravný.


 • Lucka 25.11.2017 v 22:40 Kolik dní to máme dělat?


 • Monika 11.12.2017 v 09:28 Taky by mě zajímalo jak dlouho se to dělá neboť se musím naučit všechny 4 živly do 16.12.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?obrazky a citaty
Fantazie obrázky a citáty
obrazky a animace
Fantazie Obrázky a Animace pro Facebook