Nadpřirozený světKdo nevěří,nevidí

Kdo to je

Publikováno 12.10.2015 v 14:08 v kategorii Vakodlak, přečteno: 183x

Vakodlaci už jménem připomínají vlkodlaky. Jsou podobní, vlkodlakům kteří se proměňují ve vlka. Jsou tu díky vakovlkům tasmánským, kteří už bohužel lidstvo jak se zdá vyhubilo. 7. září 1936 uhynul poslední jedinec jménem Benjamin v ZOO Hobart (Tasmánie) - byl odchycen v přírodě v roce 1933 - možná jako zcela poslední, jelikož již předtím se mělo za to, že posledního vakovlka v přírodě zastřelil farmář Wilf Batty 6. května 1930. 

Vakovlk, dříve též vlkoun či vlkovec tasmánský, vačnatý, psohlavý, zebří nebo lidově tasmánský tygr či vlk... Ač na první pohled připomíná psovitou šelmu, jde o vačnatce (tedy více příbuzného např. s klokany, vombaty nebo i koalami..., nejbližšími žijícími příbuznými jsou ďábel a mravencojed). Měl nažloutlou až tmavohnědou barvu, krémové břicho a tmavé pruhy přes záda a kořen ocasu. Podobal se psům, měl však výraznou hyení chůzi, klokaní ocas, velké kulaté uši a jinak uzpůsobené nohy než psi.

  
 Vakodlaci se musí mít na pozoru, lidé si je vždy spletli s vakovlkem a protože jsou velmi vzácní, odvezli by je do zoo nebo do nějaké organizace na záchranu zvířat.     
002876-6095.pngKomentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?obrazky a citaty
Fantazie obrázky a citáty
obrazky a animace
Fantazie Obrázky a Animace pro Facebook