Nadpřirozený světKdo nevěří,nevidí

Léčivky

Publikováno 26.04.2015 v 20:57 v kategorii Magické rostliny, přečteno: 103x

Léčivé rostliny se používají k léčení, ale i v kosmetice a jako přísady do jídel. Podívejme se na ty nejvíce uznávané, které u nás můžeme nalézt.
Brutnák - kvete od června do prvních mrazíků a v léčitelství se nejvíce používá na srdeční nemoci. Z jeho listů se ale také připravuje vynikající a zdravý salát.
Mateřídouška - roste planě v trávě a na suchých mezích od června do podzimu. V lidovém léčitelství je nenahraditelná při léčbě bronchitidy.
Smetanka lékařská - z mladých listů je dobré dělat si salát, poskytuje ale také dobrou nektarovou a pylovou pastvu pro včely - pyl je přímo vynikající a ve velkém množství.
Kostival - roste na vlhčích místech poblíž řek a potoků a kvete fialově. Pro lidové léčitelství se z kostivalu využívá hlavně kořen.
Šalvěj - pochází z jižní Evropy. Má ráda teplá, suchá a slunná místa. Má velmi dobré dezinfekční účinky.
Tymián - i ten pochází je původem z jižní Evropy. Obsahuje silici thymol, která byla součástí balzamovacích směsí ve starém Egyptě. Je využíván jako koření, ale i jako vyhledávaná léčivka.

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • ema 23.08.2015 v 00:59 a co třeba měsíček?


 • ✿Terez✿ 23.08.2015 v 09:47 Ano, ten je také dobrý, ale já jsem sem přidávala ty nejvíce hledané protože jich je vážně hodně, a nechtěla bych to tady zase přeplácat. Jestli chceš přidám ho.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?obrazky a citaty
Fantazie obrázky a citáty
obrazky a animace
Fantazie Obrázky a Animace pro Facebook