Nadpřirozený světKdo nevěří,nevidí

Vytváření vílí zahrady

Publikováno 04.05.2015 v 09:08 v kategorii Víly, přečteno: 427x

Můžete přilákat do vašich zahrad víc víl tím, že vytvoříte „vílí zahradu.“

V podstatě to znamená, že do zahrady přidáte to, co se vílám líbí. Víly pomohou vaší zahradě, aby se stala bujným, nádherným útočištěm a mírumilovnou oázou. Zde jsou některé prvky vílí zahrady:

Květiny-

Víly zbožnují květiny. Také k nim tíhnou a zabezpečí, že budete mít záhon vždy plný barev. Víly milují květiny ve tvaru zvonku, jako jsou například ladonka španělská, perletovec malý, náprstník a konvalinka, protože pro ně poskytují báječný útulek. Legendy také vyprávějí o tom, že víly používají petrklíč a prvosenku jarní k přecházení mezi fyzickými a nefyzickými dimenzemi.

Flora bez chemických přípravků-

Víly jsou alergické na chemikálie, a tak se vyhněte pesticidům a jiným postřikům, které by mohly způsobit, že se vaš víly urazí a najdou si jiné místo, kde budou žít. Většina specializovaných obdchodů s biopotravinami prodává alternativy pesticidů, které jsou vyrobeny z tak jemných přísad, jako jsou pomerančová kůra nebo byliny. Místo používání chemikálií raději víly požádejte o pomoc s hubením škůdců.

Přírodní prostředí-

Víly také dávají přednost zahradám, které jsou co nejvíce přírodní, a tak je stříhejte jen minimálně. Pečlivě zastřihávané zahrady a trávníky obývá méně víl v porovnání se zahradami a trávníky s bujně rostoucí vegetací. Nezapomente víly upozornit, než vstoupíte na trávník a dejte jim vědět dostatečně včas, než na vašem trávníku začnete sekat trávu.

Opeření a srstnatí přátelé-

Víly rády sdílejí svou zahradu s ptáky, motýly a veverkami. Víly se vám bohatě odmění, budete-li mít na zahradě krmítko, obzvláště pak pro kolibříky (vyhněte se umělým barvivům nebo jiným škodlivým chemikáliím v tekutině). Jestliže vás zvířata žijící v norách (jako například ježci) budou obtěžovat, požádejte o pomoc víly. Motýly můžeme přilákat tím, že zasadíte astry, komule, chrysantémy, šeřík, levanduli a rozmarýn. Uvidíte-li na vaši zahradě tančit motýla, tancuje nejspíše některé z víl.

Křištál a krystaly-

Víly milují třpytivé křištály, ale i další krystaly, a tak nějaké připevněte na stromy nebo je vložte do kořenů stromů, či je libovolně rozmístněte po zahradě a záhonech. Křištály pocházejí ze stejného živelného království jako víly. My experimentujeme se záhony tak, že záhony ladíme dle typu květin nebo dle barev květin a k nim potom vybíráme krystaly, ze kterých vyrobíme "energetický zářič" pro daný záhon. :) Co to je - energetický zářič? Jednoduše nějaká pěkná miska nebo květináč, do kterého naskládáte vybrané krystaly a potom to celé položíte doprostřed záhonu. Uvidíte potom sami, jak se záhonům daří a jak květiny pěkně rostou.

Hudba-

Pouštějte něžnou hudbu (mantry) rostlinám, květinám, ptákům, motýlům a pro potěšení víl. Vibrace manter se rozšíří po celém okolí a prostoupí všechny obyvatele, kteří splynou v harmonii a vaše zahrada bude plná láskyplných vibrací.

Voda-
Víly milují vodu a zvuk tekoucí vody. Udělejte si na zahrádce malé jezírko nebo fontánu. Za prvé tím vytvoříte místo pro život hromady zvířátek - žabky, vážky, čolci, vodoměrky, atd. Za druhé - zvuk vody nádherně uklidňuje. A za třetí - okolní ptáčci a další zvířátka budou mít co pít a tím vším uděláte radost vílám. :)

Pravda je taková, že když máte krásnou zahradu (jakkoliv malou), ale s čistou a láskyplnou energií, bude přitahovat nejen víly, ale i pozornost vyšších bytostí, jako jsou např. jednorožci. Všechny tyto bytosti milují věci, které do okolí vyzařují harmonii. Stromy, květiny, krystaly, cinkot zvonkohry, nebo šťastný smích... Pokud je to možné, ocení v zahradě kousek divoké přírody. Věci, jako beton, plast a jakékoliv věci vyrobené s odporem, či z donucení, je odpuzují. Máte-li betonovou terasu, postavte na ni veliký květináč s květinami. Udělejte vše pro to, abyste svůj pozemek zkrášlili a přizpůsobili ho volné přírodě.

Mějte koutek s posezením, kde můžete trávit volný čas obdivováním zahrady. Žehnejte všem rostlinám, zvířátkům, bytůstkám i matce Zemi a oni se vám jistě odvděčí.

de6ea6c1b954bafeff663310bbf3aa24.jpg

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?obrazky a citaty
Fantazie obrázky a citáty
obrazky a animace
Fantazie Obrázky a Animace pro Facebook